Ozonizér – domáca dezinfekcia, ktorá si poradí aj s koronavírusom

Ešte pred pár týždňami sme sa na hygienu domácnosti pozerali úplne inými očami. Dezinfekcia podláh, nábytku, oblečenia alebo potravín nepatrila k činnostiam, ktoré väčšina z nás robí bežne. Ochorenie Covid-19, respektíve koronavírus však všetko zmenil šmahom ruky.

 

Dezinfekcia je dnes jedno z najskloňovanejších slov na internete aj v offline priestore. Momentálne každý z nás hľadá spôsoby ako sa čo najlepšie chrániť pred vírusmi či baktériami. Predpokladáme, že mydlo, aj dezinfekčné prostriedky na ruky doma máte, chceme vám však dať do pozornosti aj ďalšieho pomocníka – ozonizér, alebo ak chcete generátor ozónu, ktorý sa postará o dezinfekciu vášho domova.

 

Čo je to ozonizér

Ozonizér je šikovné zariadenie, ktoré sa používa na dezinfekciu a čistenie vzduchu. Využíva „aktívny kyslík – O3“ čiže ozón, pomocou ktorého spoľahlivo ničí vírusy aj baktérie a vyčistí vzduch aj v zložitejších hygienických podmienkach. Váš byt rýchlo premení na oázu čistoty a kvalitného vzduchu. Odporúča sa najmä alergikom, ale aj ľuďom trpiacim chronickými problémami s dýchacím ústrojenstvom.

 

Jeho veľkou pridanou hodnotou je to, že na rozdiel od iných čističov vzduchu, zápach neprekrýva, ale aktívne odstraňuje. Ďalším benefitom je jeho ekologickosť. Ozonizéry pri svojej práci nijakým spôsobom neznečisťujú životné prostredie, predstavujú tak najekologickejšiu metódu čistenia.

 

Na čo je ozonizér dobrý

Ozonizér efektívne likviduje patogénne látky a zápachy. Veľmi dobrou správou je, že si naozaj spoľahlivo poradí aj s novým koronavírusom. Toto tvrdenie sa opiera o 17 vedeckých štúdií, ktoré spoľahlivo dokázali, že ozonizér zlikviduje aj najmenšie čiastočky vírusu. Môžete si tak byť istý, že vzduch vo vašom byte bude čistý a zdravý.

 

Ozón je plyn, prenikne naozaj všade, aj do tých najmenších škár a vyčistí akýkoľvek materiál. Podľa údajov je Ozón pri dezinfekcii až 50 krát účinnejší, ako napríklad často využívaný a zdraviu škodlivý chlór.

 

Kde všade sa dá ozonizér použiť

Generátor ozónu sa dá použiť v akomkoľvek uzatvorenom priestore. Samozrejme závisí od veľkosti priestoru a aj od typu ozonizéra. Ten, ktorý máme v ponuke my, je malý a prenosný. Bez problémov však vyčistí aj väčšiu miestnosť, chladničku, vstavanú skriňu alebo automobil. Práve prenosnosť je jeho najväčším benefitom.

Bez problémov ním vyčistíte aj odevy, potraviny, alebo nákup, ktorý ste práve priniesli z obchodu.

 

Ako ozonizér používať

Aby ozonizér urobil svoju prácu na 100 %, odporúča sa používať ho v uzavretých priestoroch. Počas procesu ozónovania by sa v miestnosti, alebo aute, kde je ozonizér spustený nemali nachádzať ľudia ani vaši domáci maznáčikovia. Auto by malo byť počas čistenia naštartované, so spustenou klimatizáciou na vnútornej cirkulácii. Po skončení ozónovania do miestnosti ešte chvíľku nevstupujte, rozpad ozónu na dvojatómový kyslík totiž trvá cca 15 až 20 minút. Následne odporúčame vyvetrať.

 

Ozonizér je praktický a lacný pomocník, ktorý urobí veľa práce za krátky čas. V našej ponuke nájdete jednoduchý mobilný variant, ktorý môžete mať kedykoľvek po ruke a vyčistiť si vzduch doma, v aute aj v práci. Využite jeho silu a udržujte svoje okolie čisté a zdravé.